Szukaj
  • jarecki1010

Kuchnia na wymiar - wybór na lata

Jak pisaliśmy w poprzednim artykule meble na wymiar to możliwość optymalnego wykorzystania każdej przestrzeni i takiego jej zagospodarowania, by mogła być równocześnie maksymalnie funkcjonalna i elegancka. Dlatego też popularnością cieszą się przede wszystkim kuchnie na wymiar. To pomieszczenie, które musi być najbardziej ergonomiczne w całym domu. Dlaczego warto zainwestować w kuchnie na wymiar? I jak prawidłowo je zaplanować?


Całkowicie wykorzystana przestrzeń.

Dużą zaletą kuchni na wymiar jest możliwość lepszego dostosowania ich nawet do trudnego wnętrza, np. poddasza lub bardzo małego metrażu. Tworząc kuchnię na wymiar stolarnia ma możliwość zaproponowania nam rozwiązania, które pozwolą zniwelować trudności metrażowe czy architektoniczne.

Jeżeli nie planujemy osobnej spiżarki, musimy przeznaczyć dużą część miejsca w kuchni na przechowywanie. Warto wyznaczyć strefy na poszczególne grupy sprzętów i przedmiotów – naczynia, zapasy, sztućce, środki czystości itd. Dzięki temu kuchnia zyska na funkcjonalności. Ustal, co będzie chowane do szafek, sposoby ich otwierania, ilość szuflad, czy półek.


Dopasowanie nie tylko do wnętrza.

Gotowe meble mają konkretne wymiary, co powoduje, że często jesteśmy zmuszeni do zakupu nowego sprzętu AGD, ponieważ stary nie jest z nimi kompatybilny. Kuchnie na wymiar można dostosować do sprzętu AGD, a nie na odwrót. Pomyśl zatem, ile urządzeń znajduje się w kuchni, które z nich będą zabudowane, a które nie.


Dostosowana do zmieniających się potrzeb.

Jeżeli kuchnia służy do codziennego przygotowywania posiłków dla całej rodziny lub zwyczajnie posiadamy dużo sprzętów kuchennych, wówczas powinien się w niej znaleźć długi blat roboczy. W rodzinnej kuchni najważniejsza jest duża przestrzeń, dopasowanie do potrzeb wszystkich domowników, w tym dzieci. Kuchnia dla pary czy też singla powinna być natomiast uniwersalna i łatwa do modyfikacji.

Warto też wziąć pod uwagę miejsce do spożywania posiłków, jeśli nie planujemy osobnej jadalni.


Idealna kuchnia musi być funkcjonalna, ale również spełniać estetyczne oczekiwania domowników. Na wizualny odbiór wnętrza składa się nie tylko dobór kolorów, styl mebli i dodatków, ale w znacznej mierze również jakość wykonania zabudowy i dbałość o detale. Kuchnie na wymiar pozwalają na większą elastyczność pod tym względem i sprawdzą się przez lata.


www.stolarnia-pl.com

#kuchnieNaWymiar,#mebleNaWymiar,#stolarnia31 wyświetlenia0 komentarz

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie