Szukaj
  • jarecki1010

Małe, przytulne i funkcjonalne - jak urządzić małe mieszkanie

Aktualizacja: maj 3


Urządzenie małego mieszkania nie jest zadaniem łatwym. Na stosunkowo niewielkiej przestrzeni trzeba bowiem znaleźć miejsce na przechowywanie niezbędnych rzeczy, część jadalnianą, sypialnianą, tę przeznaczoną dla dzieci oraz tę sprzyjającą odpoczynkowi. Jak to zrobić, aby było nie tylko funkcjonalnie i komfortowo, ale również przytulnie i ładnie?
Żyjąc w niewielkiej przestrzeni mieszkalnej można odczuć przytłoczenie ograniczonym metrażem. Bardzo ważne jest znalezienie w niej miejsca na pojemną szafę, wyposażoną w sprytne akcesoria ułatwiające przechowywanie w rzeczy. Niezbędne będą też rozkładane i funkcjonalne meble, liczne schowki na różnorodne przedmioty, a także wolna przestrzeń, która zapewni odrobinę oddechu. Jak sprawić, aby mieszkanie wydawało się bardziej przestronne i doskonale sprawdzało się podczas codziennego funkcjonowania? To pytanie bardzo często pojawia się w głowach osób, które stoją przed zadaniem zaaranżowania ograniczonej metrażowo przestrzeni. Styliści i architekci wnętrz podkreślają, że jasne podłogi i ściany to totalny must have w małych mieszkaniach. Zabiegi te pozwalają optycznie powiększyć pomieszczenia, co jest zwykle efektem pożądanym.

Niech wysoki sufit i szklane drzwi będą Twoim sprzymierzeńcem!

Aby uzyskać optyczne wrażenie wysokiego sufitu wystarczy wziąć do ręki pędzelek malarski lub wałek i nanieść na suficie, wzdłuż linii styku ze ścianami, pasek w kolorze ścian. Idealnie sprawdzi się tutaj połączenie białego sufitu i na przykład jasnoszarych, pastelowych czy błękitnych ścian. Krawędź, która powstanie, z pewnością przyciągnie wzrok, zapewniając jednocześnie iluzję znacznie wyższego sklepienia. Patent ten jest niezwykle prosty i możliwy do samodzielnego wykonania, a efekty, które można uzyskać za jego pomocą - po prostu zdumiewające.

Jeśli mieszkanie nie jest zbyt przestronne, pomyślmy o tym, żeby zamiast tradycyjnych skrzydeł drzwiowych wybrać drzwi przesuwne, które znajdą się pomiędzy salonem, a sypialnią albo posłużą do oddzielenia łazienki. Projektanci wnętrz często sięgają po drzwi przeszklone, które zapewniają dostęp do światła dziennego. Modele te wyglądają wizualnie na lżejsze i nie przytłaczają przestrzeni, w której zostają umieszczone. Jeśli wnętrze domu utrzymane jest w stylu nowoczesnym, minimalistycznym czy industrialnym - postawmy na skrzydła w kolorze bieli i delikatnej szarości. Jeśli przeszklenia będą prezentowały układ geometryczny - pionowy lub poziomy - wniosą w całe mieszkanie wrażenie uporządkowania i staną się jego ważnym elementem stylistycznym.Mniej znaczy więcej - modne i funkcjonalne wnętrze

W małym mieszkaniu należy uważać na ilość elementów dekoracyjnych, gdyż bardzo łatwo mogą one zdominować przestrzeń i sprawić wrażenie chaosu czy bałaganu. Wizualny zamęt to coś, czego lepiej uniknąć. W niewielkiej przestrzeni warto zrezygnować z nadmiernego eksponowania pamiątek z podróży, kolorowych zdjęć i pokaźnych elementów dekoracyjnych.

Chociaż wydawać by się mogło, że aranżacje małych wnętrz będą prezentowały się kiepsko w zestawieniu z dużymi meblami, nie jest to prawdą. Zdecydowanie lepiej wykorzystać większe meble do małego mieszkania niż te drobne. Warto zadbać o to, żeby wszystkie blaty znajdowały się na tej samej lub zbliżonej wysokości. Zapewni to wizualne wrażenie uporządkowania, optycznie zwiększy całe mieszkanie i wprowadzi w nie wyrazisty i pożądany podział. Meble na nóżkach powinny sprawdzić się idealnie, gdyż odsłaniają więcej podłogi, a aranżacja małego mieszkania przy ich wykorzystaniu, może być naprawdę zdumiewająca. Urządzenie małego mieszkania nie musi być trudne - potrzebny jest jedynie pomysł na to, jak je umeblować. Wydaje się, że postawienie na meble robione na wymiar to naprawdę świetny pomysł. Rozwiązanie to daje bowiem gwarancje, że meble się zmieszczą, dopasują do możliwości pomieszczenia i maksymalnie podniosą ich walory użytkowe. Będą skrojone na miarę naszych potrzeb i możliwości, jakie daje mieszkanie.


Elementy dekoracyjne, które sprawdzają się idealnie!

Jeśli dysponujemy ograniczonym metrażem i nie wiemy jak urządzić małe mieszkanie, warto sięgnąć po drewno. Ten naturalny materiał prawdopodobnie nigdy nie wyjdzie z mody, a jego największą zaletą jest to, że wnosi do każdego

wnętrza naturalność. Drewniany parkiet, wykonany na wymiar stoliki czy drobne dekoracje pięknie odnajdą się w małym mieszkaniu. Zawieszenie na ścianie lustra pomoże optycznie powiększyć przestrzeń. Ważny jest również wybór odpowiedniego oświetlenia, bo to sprawi, że mieszkanie wyda się jaśniejsze i bardziej przytulne. Nie powinien być to jednak oświetleniowy przepych – wybierzmy raczej lampy spójne i proste, które służą niewielkim przestrzeniom. W oknach zrezygnujmy z firanek, postawmy zaś na lekkie zasłony. Im więcej światła dziennego we wnętrzu - tym lepiej. Odsłonięte okna optycznie dodadzą przestrzeni kilka cm więcej, a przez to stworzona aranżacje będzie jeszcze lepsza!


www.stolarnia-pl.com

#MebleNaWymiar , #Stolarnia , #Wrocław , #Projekt , #KuchnieWrocław

23 wyświetlenia0 komentarz

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie