Szukaj
  • jarecki1010

Meble na wymiar czy gotowe - co najlepiej wybrać?

Urządzając własne cztery kąty, przede wszystkim zależy nam na stworzeniu przestrzeni, która będzie równocześnie funkcjonalna i ładna. Mieszkanie i dom można wyposażyć gotowymi meblami z salonu lub sięgnąć po meble na wymiar.


Meble na wymiar – idealnie dopasowane


Meble na wymiar to możliwość optymalnego wykorzystania każdej przestrzeni i takiego jej zagospodarowania, by mogła być zarówno maksymalnie funkcjonalna i estetyczna. Dlatego popularnością cieszą się przede wszystkim garderoby oraz

kuchnie na wymiar. W tych pomieszczeniach ergonomia ma największe znaczenie. Meble na wymiar pozwalają uniknąć niepraktycznych szczelin lub przerw, np. między elementami zestawu a ścianą. Natomiast idealne dopasowanie mebli gotowych, w niektórych przypadkach, niestety jest wręcz niemożliwe (dotyczy to przede wszystkim małych mieszkań oraz adaptacji wnętrz, o niestandardowym kształcie, skosach czy zaokrąglonych ścianach).

W przypadku „gotowców” mamy ograniczony wybór, zarówno w kwestii koloru, materiałów, gabarytu oraz sposobu wykończenia. Natomiast meble na wymiar tworzone są zawsze dla konkretnego klienta, zgodnie z jego pomysłem. Jeżeli nawet po kilku lub kilkunastu latach będziemy chcieli wymienić jakiś element, rozbudować zestaw lub zastosować dodatkowe funkcje – stolarnia z pewnością zaproponuje nam nowe rozwiązania, pasujące do wykonanych wcześniej mebli. Natomiast w przypadku gotowych, wymiana zużytego elementu na identyczny może się okazać niemożliwa, ze względu na wycofanie danej serii z produkcji.


Cena i czas realizacji


Niestety trzeba liczyć się z tym, że meble na wymiar są najczęściej droższe niż meble gotowe. Do tego czas realizacji naszego zamówienia może wynosić od kilkunastu dni do nawet kilku miesięcy. Nie mniej jednak, może się zdarzyć, że designerskie modele gotowych mebli będą droższe niż meble na wymiar, a w niektórych sklepach nawet na standardowy mebel będzie trzeba poczekać kilka dni lub tygodni. Najczęściej jednak dostępne są od ręki lub w krótkim terminie, ale należy doliczyć cenę ich transportu.


Rozważając czy wybrać meble na wymiar czy gotowe, wszystko zależy przede wszystkim od przestrzeni, którą chcemy zagospodarować oraz naszych oczekiwań! Duże wnętrza o prostym układzie możemy efektownie i bez problemu urządzić zarówno za pomocą “gotowców”, jak i meblami na wymiar. Mniejsze, niestandardowe zdecydowanie łatwiej zagospodarujemy za pomocą mebli robionych na wymiar.

www.stolarnia-pl.com


#kuchnieNaWymiar,#MebleNaWymiar,#AdaptacjaWnętrz,#garderoby, #stolarnia23 wyświetlenia0 komentarz

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie