top of page
Szukaj
  • jarecki1010

Skosy w pomieszczeniach – wróg, czy sprzymierzeniec ?

Mieszkanie na poddaszu ma niejako dwa oblicza. Z jednej strony nietypowa architektura w połączeniu z drewnianymi belkami czyni wnętrze niezwykle przytulnym, z drugiej natomiast, ostre skosy znacznie ograniczają przestrzeń. Nie ma jednak wnętrza, na które dobry fachowiec nie znalazłby rozwiązania!

W przypadku dachu pozbawionego wsparcia w postaci ścianek kolankowych podtrzymujących jego konstrukcję, idealnym rozwiązaniem byłby schowek przyjmujący postać pewnego rodzaju sezonowej garderoby. To doskonały sposób na zagospodarowanie przestrzeni podskosowej, a jednocześnie sprytne przechowanie sezonowej odzieży, z której aktualnie nie korzystamy, czy też pościeli, bądź ręczników. Chcąc w ten sposób zagospodarować przestrzeń, warto nawiązać współpracę z profesjonalnym stolarzem, który w perfekcyjny sposób zbierze wymiary i wykona odpowiednie meble. Wówczas schowek wykończony jasnymi frontami nieograniczającymi przestrzeni, doskonale wkomponuje się w podskosową przestrzeń. Aby zaoszczędzić cenne centymetry wnętrza, warto zaprojektować meble o przesuwanych drzwiach, będą one wówczas niewadzące, a jednocześnie funkcjonalne. Jeżeli jesteśmy wielbicielami literatury, owa przestrzeń może okazać się również doskonałym miejscem na ciągi półek, które przyjmą rolę biblioteczki. Taka forma zagospodarowania uczyni wnętrze niezwykle klimatycznym i przytulnym. Jedynym aspektem budzącym obawy jest kurz, który najpewniej będzie osadzał się na książkach. Dobrym rozwiązaniem w takim wypadku byłoby zamontowanie drzwiczek ze szklaną szybą, które nie zaburzą koncepcji, a będą stanowiły pewnego rodzaju ochronę przed drobnymi odpadami organicznymi.

Przedstawione rozwiązania to koncepcje, w których Stolarnia Meble i Wnętrza doskonale się odnajduje. Wiemy jak sprawić, aby nasze meble doskonale komponowały się z wnętrzem, a nie je zaburzyły. W naszej pracy, kierujemy się przede wszystkim wizją klienta, nie wstrzymujemy się jednak od służenia radą, jeśli jej od nas oczekuje. Stwórzmy razem projekt mebli wypełniających Twoją podskosową przestrzeń, które uczynią ją klimatyczną i efektowną.
11 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Commentaires


bottom of page