top of page
Szukaj
  • jarecki1010

Co skrywa w sobie nowoczesna kuchnia?

Tajemnicą nowoczesnej kuchni, niewątpliwie jest jej doskonały projekt i co za tym idzie – funkcjonalna przestrzeń. Z tym z pewnością zgodzi się każdy, kto spędza w niej wiele czasu, przygotowując z pasją rozmaite potrawy. Ogromnym atutem w kuchni nowoczesnej jest prostota, ponieważ to właśnie ona czyni ją ponadczasową.

Aranżacja nowoczesnej kuchni powinna być utrzymana w jasnych i neutralnych kolorach – najczęściej stosowana jest biel, szarości, beże i elementy drewniane. Jeśli mowa o wzornictwie, powinno być ono minimalistyczne i precyzyjne w swej formie. Kuchnia nowoczesna stworzona jest niejako z dwóch brył – wysokiej zabudowy szafek kuchennych oraz wyspy, która niejako oddziela część kuchenną od salonu. Sposobem fachowców na uwypuklenie piękna prostych brył i podkreślenie minimalistycznego wykończenia, jest ukrycie możliwie jak największej ilości sprzętów w szafkach, tak aby na blatach lśniła gładka, niezmącona niczym czystość. Może to stanowić pewne wyzwanie w przypadku małych kuchni, ale z pomocą przychodzą sprzęty AGD do zabudowy oraz szafki montowane aż pod sam sufit – w nich można trzymać rzadziej używane akcesoria. Zatarcie granic przestrzennych, czyni kuchnię otwartą dla gości. Coraz częściej można zaobserwować odejście od kuchni zamkniętych. W obecnych trendach króluje kuchnia otwarta, która zaprasza do spędzania w niej wspólnego czasu. Warto również zwrócić uwagę, że poza tym, trendy w urządzaniu salonów korespondują w dużej mierze z tymi kuchennymi – coraz bardziej zaciera się granica między tymi dwiema strefami również w kwestii mebli i dodatków, które są do siebie bardzo podobne.

Czy warto zatem postawić na styl nowoczesny? Z pewnością tak. Proste, klasyczne formy i naturalne materiały nigdy się nie starzeją, a w razie potrzeby dają się łatwo adaptować do zmiennych trendów za pomocą np. kolorowych dodatków i choć niektórym taki „czysty” styl kuchni może wydawać się radykalny, ma on szansę być dobrą bazą na wiele lat. Dzięki temu Wasza kuchnia marzeń będzie ponadczasowa i zawsze na topie.
36 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Коментари


bottom of page