Szukaj
  • jarecki1010

ADAPTACJA WNĘTRZ Tchnij nowe życie w stare wnętrze

Kwintesencja adaptacji wnętrz


Adaptacja budynku lub obiektu budowlanego polega na zachowaniu jego częściowej struktury lub kubatury, w celu przystosowania go do innego użytku niż obecnie (np. adaptacja starej stodoły na kawiarnię). Może polegać także na przystosowaniu istniejącego obiektu do nowych wymagań, bez zmiany jego funkcji (np. stary gotycki budynek mieszkalny zostaje wyposażony w nowoczesne instalacje ogrzewania oraz kanalizację). Mówimy tu w takim razie o przebudowie, rozbudowie oraz nadbudowie. Jednak podstawowym warunkiem adaptacji wnętrz jest zachowanie walorów stylowych istniejącej budowli, a nawet ich wyeksponowanie.


Magia eklektycznych wnętrz


Tworzenie pomostów między przeszłością a teraźniejszością, poprzez adaptację wnętrz, zauroczyło już nie jednego. Wielu klientom marzy się adaptacja pomieszczeń historycznych (przepięknie prezentują się restauracje o krzyżowych sklepieniach w piwnicach starych kamienic) lub gospodarczych na mieszkanie.

Lofty i styl industrialny nie wychodzą z mody. Jednak umiejętne łączenie detali z różnych epok wcale nie jest łatwe. Nie ma na nie ścisłych reguł stylistycznych, raczej trzeba pewnego wyczucia i intuicji, a także szacunku do historii. Pomieszczenie zyskuje w ten sposób nowy wymiar estetyczny, ale przede wszystkim może być odpowiednio wykorzystane i funkcjonalne.
Meble do adaptacji wnętrz


Do adaptacji wnętrz potrzebne są nietuzinkowe meble, aby podkreślić charakter pomieszczenia. Możemy oczywiście stawiać na poszukiwanie pojedynczych perełek w antykwariatach (co niestety jest drogą przyjemnością) lub wybrać meble na wymiar, spersonalizowane pod konkretne wnętrze. Mają one tę przewagę, że można je idealnie wkomponować nie tylko stylem, ale i kształtem w nietypowe wnęki czy skosy, wykorzystując maksimum potencjału przestrzeni. W ten sposób zadbamy również o funkcjonalność pomieszczenia, wygospodarujemy strefy do przechowywania, z wykorzystaniem nowoczesnych rozwiązań (system cichego domykania drzwiczek, okucie obrotowe do szafki narożnej itp.) czego nie zapewnią nam stare meble. Meble na wymiar nadadzą spójności nie tylko umeblowaniu, ale całemu wnętrzu. Zatem unikniemy chaosu (i kolokwialnie mówiąc graciarni), o który nie ciężko podczas łączenia starego z nowym.Dostarczane przez nas meble na wymiar utrzymane są w spójnej, minimalistycznej stylistyce, głównie skandynawskiej oraz industrialnej. Z powodzeniem zamówisz pojedyncze elementy, takie jak loftowe drzwi przesuwne oraz loftowe stoły z drewnianymi blatami, schody z litego drewna czy też szafy wnękowe i garderoby.www.stolarnia-pl.com

#mebleNaWymiar, #adaptacjaWnętrz, #garderoby,


8 wyświetlenia0 komentarz

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie