Szukaj
  • jarecki1010

COŚ WIĘCEJ NIŻ SCHOWEK POD SCHODAMI!

Komórka pod schodami Harry’ego Potter’a to wbrew pozorom bardzo dobry pomysł na wykorzystanie przestrzeni pod schodami.

Schody w domu czy to proste czy kręcone dają duże możliwości zyskania dodatkowego miejsca. W wielu domach niestety jest tam zwykła graciarnia lub nieuporządkowany składzik gospodarczy.

W tym artykule przedstawimy Wam kilka pomysłów na praktyczną aranżację tego wyjątkowego miejsca!

Jest ono bardzo interesujące już ze względu na swoje położenie i kształt. Pochyły sufit owszem, trochę ogranicza nasze możliwości, ale można tam zrobić na przykład piwniczkę na wina lub domowe przetwory. Przeważnie jest to miejsce nienasłonecznione i idealnie się nadaje do przechowywania tego rodzaju trunków jak i domowych weków.

W naszej stolarni wykonujemy meble na wymiar pasujące do każdego miejsca. Odpowiednio dobrane półki oraz szuflady bardzo ładnie dopełnią całość przestrzeni w domu. Całe miejsce pod schodami można zapełnić właśnie szufladami i schować tam tak naprawdę wszystko: buty, szaliki, czapki, zabawki oraz wszystko co się na przykład nie zmieściło w szafie. Robiąc większe wnęki można tam schować także rower czy hulajnogę oraz wózek dziecięcy. Dzięki temu w przedpokoju będzie panował porządek a sprzęt będzie sprytnie ukryty.

Takie zakamarki są uwielbiane także przez naszych czworonożnych przyjaciół. Można tam urządzić mały pokoik dla psów czy kotów, który dla nich i tak będzie się wydawał duży. To miejsce może być prawdziwym rajem dla kotów! Świetnym pomysłem może być też wypełnienie miejsca pod schodami różnego rodzaju drapakami oraz półkami do wylegiwania dla naszych milusińskich!

Po kilku latach od wybudowaniu domu często okazuje się, że jednak brak jest jednego pokoju na przykład na biuro. Co raz więcej dokumentów firmowych, segregatorów oraz po prostu brak świętego spokoju źle wpływa na Wasze samopoczucie. Przestrzeń pod schodami może być także profesjonalnym i przytulnym biurem. Trzeba tylko zadbać o odpowiednie oświetlenie oraz zamówić dobrze dopasowane biurko i szafki nawymiar, dzięki którym przestrzeń będzie maksymalnie wykorzystana.

Aranżacja wnętrza pod schodami zależy także od jego usytuowania. Jeżeli jest blisko kuchni można potraktować tą trójkątną przestrzeń jako funkcjonalne przedłużenie powierzchni użytkowej. Można tam robić półki oraz szuflady, gdzie schowasz na przykład przyprawy czy nawet sprzęt kuchenny.

Mamy nadzieję, że dostarczyliśmy Wam wiele inspiracji i po przeczytaniu tego artykułu zauważycie, że przestrzeń domowa, której Wam ciągle brakuje stoi dla Ciebie otworem i czeka na swoje przeznaczenie.
www.stolarnia-pl.com

#schody, #aranżacja, #NaWymiar, #Półki, #szuflady, #PrzestrzeńPodSchodami, #wnętrze

11 wyświetlenia0 komentarz

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie