top of page
Szukaj
  • wycena7

Home Staging

Zaktualizowano: 2 kwi 2022

Co sprawia, że piękne nowe mieszkanie jest dużo piękniejsze niż drugie wykończone praktycznie identycznie? Co sprawia, że oglądając mieszkanie od razu czujemy się w nim dobrze? Co sprawia, że stwierdzamy, że jest przytulnie i panuje tam rodzinna atmosfera?

Wszyscy wiemy jak ważne jest pierwsze wrażenie, kiedy poznajemy nowe osoby, gdy odwiedzamy nowe miejsca czy podczas szukania nowego mieszkania.

Stosunkowo niedawno powstała nowa gałąź usług zwana „home staging”. Krótko mówiąc jest do przygotowanie mieszkania lub domy do sprzedaży czy też wynajmu. Praca home stagera rozpoczyna się od rozmowy z właścicielem. Bardzo ważnym aspektem jest określenie grupy docelowej, komu właściciel chce wynając lub sprzedać nieruchomość. Czy będzie to rodzina, klient biznesowy albo studenci?

Niemniej jednak mieszkanie musi być już właściwie wykończone, a wszystkie usterki naprawione. Home staging zajmuje się detalami takimi jak ułożenie poduszek, powieszenie obrazów, nakrycie stołu, dobór zasłon. Nie jest to wbrew pozorom takie proste jak się wydaje.

Kluczowy jest dobór kolorów, by barwy w całym domu ze sobą współgrały. To właśnie poczucie harmonii sprawia, że chcemy w danym miejscu przebywać. Nie jest wskazane też stosowanie bardzo odważnych i krzykliwych barw. Mogą się one podobać, ale tylko pewnej części potencjalnych klientów, a przecież nigdy nie wiemy jakie osoby przyjdą oglądać mieszkanie. Czy lubią spokój czy wręcz przeciwnie, jakie kolory lubią. a jakich wręcz nietolerują, czym się interesują, czy wolą styl nowoczesny czy rustykalny?

Dlatego najlepiej wybrać barwy stonowane, ale sztuką jest dokonania wyboru barw, które nie będą dawać poczucia nudy w pomieszczeniu. Wielu właścicieli nie ma do tego głowy oraz czasu by zajmować się detalami, dlatego właśnie powstał ten zawód. W końcu diabeł tkwi w szczegółach!

Home staging opiera się trochę na psychologii, ponieważ zbadano gusta ludzi i stworzono pewne standardy, którymi powinno się kierować, by osiągnąć sukces czyli w tym przypadku dobrze sprzedać nieruchomość, czy też znaleźć odpowiednie osoby do wynajęcia mieszkania.

Nic dziwnego, że te usługi cieszą się coraz większą popularnością prawda?


Zapraszamy do odwiedzenia Naszej strony :


16 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Commenti


bottom of page