top of page
Szukaj
  • wycena7

Kuchnia jasna czy ciemna ?

Zaktualizowano: 13 lut 2022

Czarne meble kuchenne to szczególnie popularny w ostatnim czasie trend wnętrzarski. Dodaje pomieszczeniu wyjątkowego charakteru i elegancji. Białe meble wybieramy ze względu na ich uniwersalność. Wybór pomiędzy jasną a ciemną kuchnią jest decyzją na lata. Szczególnie ciężką, gdyż często kuchnia jest połączona z salonem, więc trzeba wziąć pod uwagę wystrój całej strefy dziennej.

Białe szafki, są bardzo uniwersalne i pasują do każdego stylu wnętrza. Jasne szafki ramiakowe będą idealne między innymi dla stylu prowansalskiego, rustykalnego, angielskiego. Ich zaletą jest też możliwość wyboru różnych frontów. Można je zestawić z zarówno z ciemnymi, jak i pastelowymi czy neonowymi akcentami. Z drugiej strony na białych meblach widać sporo zabrudzeń, przez co trudniej jest utrzymać kuchnie w estetycznym stanie. Kłopotliwe są szczególnie jasne meble na wysoki połysk, na których zawsze widać odciski palców. Białe szafki to jednak bezpieczny wybór, gdyż sprawiają że całe wnętrze wydaje się jaśniejsze i bez wątpienia powiększają je optycznie. Nadają też poczucie czystej i schludnej przestrzeni. Jakie są więc zalety ciemnej kuchni? Ciemna zabudowa sprawia, że kuchnia wygląda bardzo reprezentacyjnie, pasuje do wystroju w stylu glamour i art. deco. Ciemne, matowe szafki są odpowiednie także do stylu industrialnego i minimalistycznego. Czarne meble również mogą sprawiać trudności w utrzymaniu porządku. Widoczny jest na nich kurz. Jeśli mają wysoki połysk łatwo o ślady palców, krople wody, kamień, osad. Jeśli zależy nam na ciemnej kuchni, można rozważyć zatem inne odcienie, jak antracyt.

Czarne meble wymagają przestronnej kuchni, z dostępem do dużej ilości naturalnego światła, gdyż pomniejszają optycznie pomieszczenie. Jasne fronty zostawiają większe możliwości wyboru pozostałych elementów wystroju, jak podłoga, czy ściany. Ciemne wymagają większej rozwagi i dokładnego zastanowienia się.

Dla niezdecydowanych dobrym wyborem mogą okazać się meble kuchenne w dwóch kolorach, dzięki czemu zostanie nam dowolność przy wyborze pozostałych elementów.16 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page