Szukaj
  • jarecki1010

Kuchnia – serce domu

Pamiętacie zapach ciepłych bułeczek robionych przez babcię? Albo smak pysznych pierogów ruskich lepionych przez całą rodzinę?

Chyba każdy z nas ma takie „pyszne” wspomnienia. Gdzie tkwi tajemnica?

Sekretem jest kuchnia, w której przeważnie wszyscy chętnie przesiadują, poczynając od domowników, sąsiadów aż po gości.


Każdy wybiera meble kuchenne według swojego gustu. Mogą to być tradycyjne meble z ładnym frezowaniem w stylu rustykalnym. Ta wersja zdecydowanie tworzy rodzinną i przytulną atmosferę. Jednak w dzisiejszych czasach możliwości jest bardzo dużo.

Wielu młodych ludzi kocha nowoczesny, minimalistyczny styl. Gładkie fronty, często w ciemnych kolorach. Takie osoby często lubią mieć wszystko pochowane w szafkach. Przyprawy oraz inne artykuły kuchenne mają swoje miejsce wewnątrz mebli. Jak znaleźć na wszystko wolną przestrzeń? Receptą jest dobry układ mebli oraz wykorzystanie przestrzeni kuchennej aż po sam sufit. Ta rada dotyczy każdej kuchni niezależnie od stylu. Dzięki odpowiedniemu projektowi i solidnie wykonanym meblom Twoje serce domu będzie nie tylko ładne, ale przed wszystkim funkcjonalne! Bardzo ważnym elementem w kuchni jest blat, ponieważ to na nim przygotowujecie posiłki. Musi być odpowiednio duży i wygodny w użyciu.


Przy projekcie warto pomyśleć o miejscu na śmietniki. Dbając o środowisko powinniśmy segregować śmieci. Niestety często może być to problematycznie, gdyż nie ma gdzie postawić kilku osobnych śmietników. Na wszystko jest sposób!

Tworząc to wyjątkowe pomieszczenie nie można zapomnieć także o oświetleniu i przemyślanym rozmieszczeniu gniazdek elektrycznych. Musi być przede wszystkim bezpiecznie.

Każdy stolarz doskonale zna się na materiale, z którego tworzy – na drewnie. I my w Stolarni Meble i Wnętrza także. Z chęcią doradzimy Wam najlepszy rodzaj drewna i przygotujemy go tak, aby utrzymanie go w czystości było proste. W kuchni meble są narażone na częste zabrudzenia…tu coś kapnie, tam się wyleje, tłuste plamy oraz działanie pary wodnej może być dla mebli trudne do zniesienia. Dlatego kluczowa jest ich odpowiednia impregnacja, żeby uniknąć odkształceń i blaknięcia.

Dla oczu piękny i przytulny wystrój jest dodatkiem do odebrania tego, że czujemy się w danym miejscu dobrze. Wszystkie wyżej wymienione aspekty są ważne jednak pamiętajcie - klimat kuchni tworzą ludzie i ich pyszne potrawy.www.stolarnia-pl.com

#kuchnia, #styl, #wystrój, #drewno

9 wyświetlenia0 komentarz

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie