top of page
Szukaj
  • jarecki1010

Kuchnia w stylu rustykalnym – swojski klimat w centrum miasta

Ciepłe domowe posiłki, duży drewniany stół, prostota i jasne barwy – tak się wielu osobom kojarzy się kuchnia w stylu rustykalnym. Nie ma ona nic wspólnego z supernowoczesnymi aranżacjami, to nie nowoczesna kuchnia z wyspą, gdzie dominuje lśniąca stal i szkło.


Klimatem może przypominać wiejskie chaty, w którym czuć zapach drewna niczym w stolarni. Nie jest to przypadek, bo samo słoworusticus to po łacinie „wiejski”. Przy czym nie zawsze inspiracją jest ostoja naszej narodowej tożsamości, czyli polska wieś. Często czerpie się inspiracje z motywów skandynawskich czy śródziemnomorskich. Dzięki temu przestrzeń jest przytulna, ale oszczędna w dodatkach. Jeżeli już jakieś drobne akcenty występują, to nawiązują ludowości. Mogą to być wiklinowe kosze na warzywa i owoce czy gliniane misy, bawełniane narzuty i zasłony. Meble pięknie wyglądają w kolorze drewna. Chociaż dobrze sprawdzą się również białe szafki kuchenne oraz te w odcieniach ziemi: beżach, szarościach, a nawet błękitach i zieleniach. Często wykorzystuje się kamień lub drewno, które jest podstawowym elementem kuchni w stylu rustykalnym. Coraz częściej pojawia się nie tylko na meblach, ale też na ścianach. W starych domach pod grubą warstwą tynku kryją się prawdziwe skarby np. drewniany parkiet lub strop. Jeżeli budujemy dom od podstaw i decydujemy się na kuchnię w stylu rustykalnym, to warto udać się do stolarza i stworzyć kuchnię na wymiar.


Jeżeli dopada cię czasami nostalgia za spokojnymi i sielskim życiem na wsi i masz ochotę uciec od zgiełku miasta. To kuchnia rustykalna będzie dla ciebie idealna!

30 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page