top of page
Szukaj
  • jarecki1010

Kuchnia w stylu skandynawskim

Prostota, wygoda i funkcjonalność – tak w trzech słowach można określić kuchnię w stylu skandynawskim. Ale jak każda kuchnia skrywa swoje oblicza. Nieraz jest to minimalistyczna i nowoczesna przestrzeń, innym razem zamienia się ostoję domowego ogniska i swoim przytulnym charakterem przyciąga każdego, kto się w niej pojawi. Uwielbiają ją wszyscy, którzy lubią śnieżnobiałe ściany, naturalne materiały i funkcjonalne rozwiązania.

Tło kuchni skandynawskiej powinno być jak najjaśniejsze, pozostały kolory powinny jedynie dopełniać i lekko przełamywać biel. Dobrym pomysłem na kolorowe akcenty są kwiaty, zioła w doniczce lub pastelowa zastawa stołowa czy garnki. W stylu skandynawskim możemy spotkać także kontrasty, ponieważ ten styl kocha geometrię! Z powodzeniem można wykorzystać to jako motyw przewodni kuchennej stylizacji. Pomiędzy kuchennym blatem, a ciągiem wiszących półek, zmieszczą się geometryczne płytki, które nadadzą charakteru całemu pomieszczeniu. Czy to będą trójkąty czy kwadraty, to już zależy od naszej inwencji twórczej. Można zdecydować się na szachownicę na podłodze, która z białymi meblami będzie komponowała się świetnie.

Jeżeli figury geometryczne to nie nasze klimaty warto wykorzystać drewno, które jako naturalny surowiec, obecny w dużej ilości na Półwyspie Skandynawskim, stało się materiałem dominującym w różnych aranżacjach wnętrz. Najczęściej wykorzystywany jest przy produkcji kuchennych blatów. Drewno bardzo dobrze komponuje się ze skandynawska bielą. Jeżeli chcemy nieco urozmaicić kolorystykę wnętrza, można postawić na czerń, granat oraz odcienie szarości. Ale pamiętajmy, że styl skandynawski uwielbia także jasność. Najlepiej jeśli wnętrze rozświetlimy światłem dziennym - stąd brak firan i zasłon w oknach oraz zadbamy o wielopunktowe oświetlenie sztuczne.
29 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page