Szukaj
  • jarecki1010

Reanimacja Kuchni , wymiana Frontów i Blatów

Aktualizacja: maj 3

Meble, a zwłaszcza te, które są wyposażeniem kuchni, tracą swój połysk, matowieją, jednym słowem- starzeją się. W zależności od od materiałów, z jakich zostały wyprodukowane meble kuchenne, czas ich wymiany, albo regeneracji to kilka lat. Pod uwagę należy też wziąć stopień ich eksploatacji, ale przyjęło się, że swoista reanimacja kuchni ma miejsce co kilka lat. Jest to również czas na to, aby zmodernizować kuchnię powierzchniowo i zastosować meble na wymiar o wymaganym kształcie, co pociąga za sobą wykorzystanie niemal każdego niezagospodarowanego centymetra powierzchni.


Najszybciej zużywające się elementy mebli kuchennych


Spoglądając na meble kuchenne, najbardziej podatne na zużycie, przypadkowe uszkodzenie, czy niekorzystne dla nich zdarzenia losowe są blaty, fronty, elementy lakierowane, czyli wszystkie te, które są intensywnie eksploatowane. W praktyce są

Fronty Drewniane

to fronty kuchenne oaz inne elementy szafek, półek wiszących i stojących, wszelkie rodzaje drzwiczek, stoły, a także krzesła kuchenne. Niestety, należy być przygotowanym na okresowe odnawianie mebli kuchennych, co w niektórych przypadkach może być dosyć kosztowne. Zależnie od stylu, w jakim stworzone jest wyposażenie kuchni, co pociąga za sobą wykorzystanie stosunkowo drogich materiałów, jak lite drewno, czy szlachetne odmiany kamienia, taki z pozoru drobny remont kuchni może okazać się poważną inwestycją.


Pomysł na reanimację kuchni


Z praktyki wiadomo i jest jasnym fakt, że reanimacja kuchni jest przy okazji doskonałym momentem na indywidualne zaprojektowanie jej od nowa. Często

Rysunek Techniczny

zdarza się tak, że pierwszy projekt kuchni jest swoistym projektem pilotażowym. To właśnie użytkowanie tak zaprojektowanej i wyposażonej kuchni odkrywa wszelkie niedoskonałości projektu i ukazuje jej słabe i mocne strony. Meble mogą być mało użytkowe, tu i ówdzie brak miejsca, a to, które jest do dyspozycji, jest nieefektywne z racji trudnego dostępu. Innych słabych stron wyposażenia kuchni może być znacznie więcej, jednakże reanimacja i remont to doskonały czas, aby jeszcze raz i na nowo przystosować kuchnię do własnych potrzeb. Dlatego tak nieocenione stają się kuchnie na wymiar. Pozwalają one na zagospodarowanie miejsca w kuchni, maksymalne wykorzystanie wolnej przestrzeni. Uczynieniu jej w pełni funkcjonalną i wykonanie tego w preferowanym stylu.


Remont kuchni w praktyce


Przechodząc od projektu do wykonania warto zastosować profesjonalnie wykonane i odporne na wszelkie warunki, jakie panują w kuchni, meble na wymiar. Wykorzystując powierzchnię kuchni warto pod uwagę wziąć niekorzystnie wpływające na nie podczas użytkowania czynniki. Te meble, które narażone będą na uderzenia, otarcia, będą mieć kontakt z płynami, jak z wodą, czy olejami, bezwzględnie trzeba wykonać z materiałów, które zapewnią dostateczną

Nowoczesna Kuchnia

ochronę i odporność. Wiadomo, jak wiele szkód może przynieść pospolita i nagminnie wykorzystywana w kuchni woda. Meble niskiej jakości nie są na nią odporne i w krótkim czasie dochodzi do ich wypaczenia, zmiany kształtów, czy nawet wymiarów. Meble kuchenne, które będą miały kontakt z wodą muszą być solidnie wykonane. Czasem wystarczy zastosowanie lakierowanych mebli, gdzie lakier stanowi dobrą ochronę przed wilgocią, a w innych przypadkach taką ochronę zapewniają elementy z tworzywa sztucznego, elementy kamienne, jak blaty i stoły wykonane z kamienia.


Opłacalność remontu kuchni


Bez dwu zdań remont kuchni jest inwestycją opłacalną i ekonomiczną z wielu względów. Pozwala na precyzyjne wykorzystanie przestrzeni, a także zrobienie tego w sposób niezwykle gustowny i z klasą. Poza tym możliwość zastosowania trwalszych materiałów pozwala na wydłużenie czasu pomiędzy kolejnymi remontami o kolejne lata. Można powiedzieć, że dobrze wykonany remont to nie tylko zwyczajna reanimacja kuchni, ale uczynienie jej niemal całkowicie nową. Do takich własne celów stworzono meble na wymiar. Jest to ogromnym plusem, co już kolejny raz jest powtarzane, ale ilość zalet, jakie płyną z profesjonalnego zaprojektowania i wykonania mebli kuchennych jest ogromna.


www.stolarnia-pl.com


#fronty , #blaty , #aranżacja , #stolarnia

31 wyświetlenia0 komentarz

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie