Szukaj
  • jarecki1010

Loftowe Stoły

Aktualizacja: maj 3

Stoły loftowe to znakomite rozwiązanie, jeśli chodzi o unowocześnienie posiadanej kuchni. Są one również świetnym meblem, jeżeli myśli się o remoncie kuchni i przystosowaniem jej do swoich indywidualnych celów i gustu domowników. Stoły loftowe, zwane inaczej stołami industrialnymi mają dosyć prostą budowę. Ta właśnie prostota konstrukcji sprawia, że meble kuchenne nie mogą obyć się bez aranżacji właśnie z takim typem stołu. Zresztą nie tylko kuchnie są idealnym miejscem instalacji stołu loftowego, ale też, a może przede wszystkim jadalnie i pokoje w domu i mieszkaniu, czy nawet w burze w pracy. To doskonałe miejsca przeznaczenia stołów loftowych.


Czym są stoły loftowe


Stoły loftowe, czy industrialne to dosyć proste i klasycznie wyglądające meble. Składają się z metalowej konstrukcji, czyli podstawy i drewnianego blatu.


Stół drewniany w stylu Loft

Podstawa może mieć konstrukcję rozkładaną, lub nie i to właśnie nierozkładana konstrukcja jest najbardziej popularna i pożądana przez klientów. Wykonanie podstawy może być oczywiście różnorodne i zależne od indywidualnych oczekiwań, dodatkowo dowolne lakierowane. Z praktyki jednak wiadomo, że czarne lakierowanie metalowej podstawy jest najbardziej efektowne z racji najlepszego kontrastu, jakie tworzy podstawa z drewnianym blatem. Blaty z litego drewna są lakierowane, albo udostępniane w połączeniu z podstawą jako tak zwane stoły olejowane, co doskonale prezentuje się w każdej kuchni, pokoju dziennym, jadalniach i biurach. Takie wykończenie powierzchni ma wiele zalet. Powierzchnia blatu jest odporna na działanie czynników, jak woda, tłuszcze, czy niektóre czynniki chemiczne. Powłoka jest ochroną dla materiału drewna, nie uszkadza go i nie niszczy. Poza tym zapewnia niezrównaną łatwość dbania o powierzchnię. Zazwyczaj wszelkie substancje, plamy i zabrudzenia mogą być łatwo usunięte z wykorzystaniem ogólnie dostępnych, lecz dobranych środków czyszczących. Równie łatwa jest pielęgnacja powierzchni stołów loftowych.


Kiedy warto inwestować w stoły industrialne?


Jak to już zostało na wstępie wspomniane, stoły tego typu są doskonałym wyposażeniem nie tylko kuchni, choć docelowo kuchnia może przewidywać inną konstrukcję stołu, to jako mebel doraźnego użytku spisuje się nader dobrze.

Stół drewniany z krzesłami

Zawsze świetnie się prezentuje, jako wyposażenie pokoików dziecięcych, wyposażenia werand i tarasów, czy balkonów oraz przydomowych altan. Zaletą stołów loftowych jest bez wątpienia to, że ich budowa jest odporna na warunki atmosferyczne, tak niekorzystnie działające stoły zbudowane z innych materiałów i posiadających odmienną konstrukcję. Jak można zauważyć, tutaj stoły loftowe, a szczególnie loftowe stoły olejowane doskonale się spisują, oferują atrakcyjny wygląd i własności użytkowe. Z tego względu właśnie stoły loftowe są wręcz pożądaną pozycją przy wyborze stołu o klasycznej budowie. Przeprowadzając remont kuchni i dobierając meble na wymiar, może okazać się, że to właśnie stół loftowy będzie najlepszym rozwiązaniem, zwłaszcza gdy rozmiary kuchni są niewielkie.


Trwałość stołów loftowych


Można śmiało rzec, że stoły industrialne są niezwykle trwałe, szczególnie jako meble na wymiar. Ich solidna konstrukcja i zabezpieczenie jej w powłokę lakierniczą staje się trwała i odporna na większość czynników zewnętrznych, ale też to samo tyczy się samego blatu, który jest bodajże najważniejszym elementem całego stołu. Stół wysokiej jakości pozwala w atrakcyjny sposób uwidocznić słoje w drewnie, a zabezpieczenie w postaci lakieru, albo olejowania daje niezwykły i atrakcyjny wygląd. Poza tym utrwala materiał w najwyższym stopniu, czyniąc blat, a także cały stół trwałym przez okres wielu lat. Z tego względu propozycja w postaci industrialnych jest bardzo dobrą, trwałą oraz ekonomiczną propozycją dla osób, które poszukują nowoczesnych rozwiązań w celach prywatnych, jak też przemysłowych, gdzie stoły loftowe, jako wyposażenie biur, czy pracowniczych jadalni jest bardzo dobrym rozwiązaniem. Remontując więc tego typu obiekty warto zapoznać się bliżej z ofertą stołów loftowych.


www.stolarnia-pl.com


#loft , #stoły , #stolarnia

28 wyświetlenia0 komentarz

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie