top of page
Szukaj
  • jarecki1010

Zmiana charakteru pomieszczenia

Marzy Ci się remont, jakieś większe zmiany w domu? Jednocześnie boisz się związanych z tym wysokich kosztów?

Mamy na to ciekawe rozwiązanie!

Jeśli nie chcesz zmieniać koloru ścian, postaw na zmianę dekoracji. W końcu diabeł tkwi w szczegółach. Kup nową narzutę na kanapę, kilka dodatkowych poduszek, świecznik, dekoracyjne świece, nowy dywan, obraz – wszystko to potrafi nadać zupełnie nowy charakter każdemu wnętrzu. Często wystarczy też prosta zmiana oświetlenia.

Jeśli chcesz optycznie powiększyć swoje mieszkanie lub dom, wystarczy, że zainwestujesz w lustra. Nie jest żadną tajemnicą, że lustra optycznie powiększają wnętrze, korygują jego kształt, nadają mu głębi i sprawiają, że pomieszczenie wydaje się jaśniejsze i przestronniejsze. By przyniosły jednak ten efekt, trzeba rozmieścić je jednak dość strategicznie. Bardzo istotny jest już sam wybór miejsca, w którym zawiesimy nasze lustro. Wielu ekspertów radzi, by wieszać je jak najbliżej okna, by odbijało naturalne światło. Jeśli nie masz takiej możliwości, powieś lustro blisko źródła sztucznego światła. Ważne jest jednak nie tylko umiejscowienie lustra, ale także jego rozmiar, który w tym przypadku zdecydowanie ma znaczenie. Im większa powierzchnia lustra, tym więcej przestrzeni odbije "dodając" metrażu pomieszczenia.

Nie musisz się ograniczać do jednego lustra w danym wnętrzu. Osiągniesz naprawdę interesujący efekt optyczny, gdy zdecydujesz się na kilka luster. Na przykład, powieś dwa lustra naprzeciwko siebie.

Błyszczące powierzchnie pozwalają uzyskać podobny efekt jak lustra, ponieważ odbijają światło. Szkło nałożone na meble, drzwi, czy ścianę nadaje pomieszczeniu efekt bardziej otwartej przestrzeni oraz lekkości.

11 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page